Başvuru Süreci

Başvurular websitemiz üzerinden gerçekleşmektedir ve TREPS’e KATIL butonuna tıklayarak basvurunuza başlayabilirsiniz. Belirlenen yıllık kayıt ücreti 40 Euro’dur ve bir(1) yıl süre için geçerlidir. Kayıt olmak için başvuru yaptığınızda Fitness sektöründeki iş deneyiminizi gösteren özgeçmişiniz(CV) ile birlikte yetkinliğinizin yer aldığı ilgili Fitness sertifikanızı ve başvurunuzu destekleyici olacağını düşündüğünüz tüm dökümanları sisteme yüklemeniz gerekecektir. Daha sonrasında kayıt başvurunuz değerlendirme sürecine girecektir ve herhangi bir ek evrak talep edilirse sistem yöneticimiz sizinle iletişime geçecektir. Kendi ülkesi sınırları içerisinde basvuru yapacak olan eğitmenler, kendi ülkelerinde yer alan mevcut ulusal kayıt sistemi aracılığıyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye'deki tek resmi ulusal kayıt sistemi TREPS'dir.

EREPS'in ortağı olan Ulusal Kayıt Sistemleri listesini görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Başvurunuz ve ödemeniz alındıktan sonra , EuropeActive standartlarına karşı uygunluk ve eşdeğerlilik olup olmadığı kontrol edilecek ve kayıt durumu buna istinaden verilecektir. Bu durum tam veya geçici olabilir. Başvurusu kabul edilen kişilere başvurunun durumu ve EQF(Avrupa Yeterlilik Çerçevesi) kapsamında düzenlenen sertifikalarıyla birlikte bir onay e-posta sı gönderilecek ve bu bilgiler websitemizin dizinine eklenecektir.

Üyelik Durumunuzu Kontrol Etmek İçin tıklayınız.

TREPS/EREPS tarafından onaylanmış ve akredite edilmiş bir eğitim sağlayıcının açmış olduğu bir kurstan mezun olmuş kişilerin kaydının yapılabilmesi için detayları eğitim sağlayıcı tarafından direkt olarak TREPS’e gönderilecektir ve her bir ögrenciye TREPS tarafından e-posta adreslerine başvuru ve kayıtlarını onaylayan ve hak ettikleri sertifika elektronik olarak e-posta adreslerine gönderilecektir.

EuropeActive akreditasyonuna sahip Eğitim Sağlayıcılarını görmek için tıklayınız.

TREPS’e kayıtlı her bir kişiye EuropeActive’in  Etik Kurallarıyla Uyumlu bir sertifika verilecek ve geçerlilik tarihi sona erdiğinde tekrardan kayıt olmaları için bir hatırlatma maili gönderilecektir. TREPS e kayıtlanmalar yıllıktır ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir.

TREPS'E KAYIT OL